Zapraszamy na zajęcia programowania dla dzieci

Zapraszamy na zajęcia programowania dla dzieci

Programowanie to język przyszłości! Zapisz do nas swoje dziecko na zajęcia z robotyki, a zapewnisz mu dobry start w przyszłość!

zajecia-z-programowania

 

Warto już zacząć zastanawiać się na jakie zajęcia dodatkowe poślemy swoje dziecko w nowym roku szkolnym. Jedną z najbardziej przydatnych umiejętności obecnie jest programowanie, a uczyć się go może nawet kilkulatek.

Wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci i rodziców już dziś rozpoczynamy zapisy na zajęcia z nauki programowania na nowy rok szkolny. Tego typu zajęcia dodatkowe niosą ze sobą wiele korzyści dla dziecka, m.in. rozwijają zdolności matematyczno-techniczne, ćwiczą logiczne myślenie, pobudzają kreatywność.

W nowym roku szkolnym proponujemy następujące zajęcia z programowania dla dzieci:

akademia-robotow-bialystok

ROBOTYKA Z LEGO® WEDO 2.0

Kurs robotyki dla dzieci w wieku 6-9 lat. Podczas warsztatów dzieci pracują w parach, konstruując roboty z LEGO® WeDo pod nadzorem instruktora . Po zbudowaniu robotów dzieci programują swoje konstrukcje za pomocą języka obrazkowego.  Za pomocą klocków, czujników i silników młodzi inżynierowie poznają nowe technologie, zasady konstrukcji maszyn oraz robotyki.

Dzięki użyciu popularnych klocków nauka programowania staje się świetną zabawą dla dzieci i wciąga każdego. Zestawy zostały zaprojektowane dla uczniów szkół podstawowych i pomagają w rozwijaniu ich umiejętności w dziedzinach nauk ścisłych, podstaw inżynierii i programowania (kodowania).

Projekty, realizowane przez dzieci podczas tych zajęć, mają różny stopień trudności i pokrywają się z zagadnieniami praktycznymi, związanymi z codziennym życiem, zasadami fizyki, nauką o Ziemi i kosmosie oraz podstawami inżynierii.

Kurs składa się z 15 zajęć w semestrze po 1 h (45 min.) I semestr trwa od października do stycznia, II semestr od lutego do maja

Cena: 600 zł/semestr

Termin: poniedziałek godz. 17.15

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność wpłat.

zajecia-z-programowania

KURS PROGRAMOWANIA WONDER

Zajęcia z robotami Dash dla dzieci w wieku 8-11 lat.

Celem tego unikalnego kursu jest nauka programowania i logicznego myślenia poprzez zabawę. Podczas warsztatów wykorzystywane są innowacyjne roboty Dash, stworzone w Dolinie Krzemowej i pracujące z dziećmi w wielu krajach na świecie.

Na kursie nie skupiamy się na nauce konkretnego programu czy pojęć. Natomiast zależy nam na tym, aby dzieci nauczyły się myśleć jak robot, co ułatwi im programowanie czegokolwiek w przyszłości.

Pamiętajmy, że umiejętności programowania przydają się w codziennym życiu, niezależnie od wykonywanego zawodu.

Zajęcia są połączeniem swobodnej zabawy dzieci z programowaniem robotów Dash w aplikacji Wonder. Większość lekcji składa się z dwóch części:

  • Eksperymenty – to część programowania offline, bez robotów. W eksperymentach dzieci wczuwają się w postać robota lub biorą udział w zabawie nawiązującej do tematyki danej lekcji. Eksperymenty mają na celu zrozumienie przez dzieci zagadnień dotyczących programowania, również tych bardziej skomplikowanych, poprzez zabawę grupową.
  • Zadania – to konkretne polecenia do wykonania w aplikacji Wonder. Zadań zawsze jest kilka, coraz trudniejszych, ale jeśli poziom grupy na to nie pozwala – nie musimy wykonywać wszystkich.

Każda kolejna lekcja jest na coraz wyższym poziomie zaawansowania.

Kurs składa się z 8 warsztatów po 1,5 h każdy.

Cena:  400 zł

Planowany termin: środa godz. 17.

Liczba miejsc bardzo ograniczona. Decyduje kolejność wpłat.

polkolonie spie

MÓJ PRZYJACIEL ROBOT

Weekendowe zajęcia kreatywne dla dzieci w wieku 5-7 lat z wykorzystaniem robotów i innych akcesoriów. Tego typu zajęcia dodatkowe dla dzieci organizujemy w w soboty, aby zapewnić jak największej liczbie dzieci możliwość uczestniczenia w nich.

Celem zajęć jest pokazanie, że z robotami można się świetnie bawić, a  przy okazji uczyć się nowych, ciekawych rzeczy. Poprzez różnorodne gry i  zabawy uczestnicy mają okazję zrozumieć  podstawowe zagadnienia z dziedziny informatyki, techniki i matematyki, co wprowadza ich w fascynujący świat nauki i odkrywa przed nimi własne możliwości. Zajęcia uczą dzieci logicznego myślenia, kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów oraz pracy w grupie, czyli kluczowych kompetencji XXI wieku. Pojawiają się podczas nich elementy programowania i robotyki dla dzieci. Kilkulatki uczą się pewnego poruszania się w cyfrowym świecie oraz rozwijają wyobraźnię i wzmacniają poczucie pewności siebie.

Termin: sobota godz. 10.

Zajęcia trwają semestr, 15 spotkań w semestrze po 1 h (45 min.) I semestr trwa od października do stycznia, II semestr od lutego do maja

Cena: 500 zł za semestr

ZAPRASZAMY!

Zajęcia będą odbywały się w siedzibie Szkoły Podstawowej Innowacyjnej Edukacji, ul. Ciepła 40 C, II piętro.

Kontakt:

tel. 669 167 640

e-mail: sekretariat@spie.edu.pl

A o tym, że warto i trzeba uczyć dzieci programowania można poczytać tu: https://spie.edu.pl/blog/programowanie-dla-dzieci-dlaczego-warto/