Zapraszamy dzieci na zajęcia z robotyki

Rozszerzamy naszą ofertę zajęć z programowania dla dzieci na drugi semestr. Będziemy uczyć się

podstaw kodowania, robotyki i oczywiście świetnie się bawić!

Zapraszamy do grup:

copy-of-go4

Mój przyjaciel robot

wiek 4-6 lat

(grupa początkowa)

Dash i Dot to najprawdziwsze roboty, które wprowadzą Twoje dziecko w świat programowania w najlepszy możliwy sposób – poprzez zabawę! Dash i Dot to niezwykłe zabawki, ponieważ to dzieci muszą zaprogramować, co roboty mają zrobić. Przy użyciu różnych aplikacji na tableta lub smartfona, dzieci programują Dasha, aby ten zaśpiewał, zatańczył, strzelał piłeczkami lub podróżował po specjalnej macie edukacyjnej.

Programowanie to już dziś ceniona umiejętność, która w przyszłości będzie niezbędna niemal w każdym zawodzie. Programując robota dzieci od najmłodszych lat uczą się logicznego myślenia, kreatywności i rozwiązywania problemów.

Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 8-osobowych. Uczestnicy podzieleni są na 2-osobowe zespoły. Każdy zespół pracuje na jednym zestawie Dash i Dot i ma do dyspozycji tablet.

Zajęcia semestralne rozłożone są na 12 spotkań. Odbywają się w dwóch terminach: od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych lub w postaci warsztatów weekendowych. Obecnie prowadzimy nabór na drugi semestr do dwóch grup:

• środa
  • sobota

Na zakończenie semestru uczestnicy otrzymują dyplom, potwierdzający nabyte umiejętności.

• czas trwania zajęć – 45 minut
  • grupy liczą maksymalnie 8 uczestników
  • koszt za semestr (4 miesiące) – 400 zł lub 120 zł/miesiąc.

zajecia-z-robotyki

Młody konstruktor

wiek 5-8 lat

To zajęcia edukacyjne, które przy użyciu popularnych i lubianych klocków wprowadzą Twoje dziecko w świat nowoczesnej techniki, zapoznając z podstawowymi zagadnienia z zakresu budowy maszyn prostych, robotyki, fizyki i informatyki.

Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 10-osobowych. Uczestnicy podzieleni są na 2-osobowe zespoły. Każdy zespół pod pracuje na jednym zestawie LEGO WeDo. Podczas zajęć uczestnicy:

• budują roboty z zestawów Lego,
  • wyposażają je w siniki, sensory ruchu, odległości i dźwięku,
  • wprawiają je w ruch programując w programie Lego lub Scratch.

• środa
  • sobota

• czas trwania zajęć – 90 minut
  • grupy liczą maksymalnie 10 uczestników
  • koszt za semestr (4 miesiące) – 400 zł lub 120 zł/miesiąc.

zajecia-z-programowania

Młody projektant Scratch

wiek 6-10 lat

To zajęcia edukacyjne dla tych, którzy z biernych użytkowników gier i komputera chcą przekształcić się w twórców własnych projektów.

Scratch to wizualny, intuicyjny język programowania stworzony z myślą o dzieciach, który umożliwia tworzenie prostych gier, quizów, animacji, muzyki oraz prezentacji multimedialnych. Został zaprojektowany przez Mitchela Resnika-jednego z naukowców ze słynnego Massachusetts Institute of Technoogy MIT) i pomysłodawcę m.in. Serii Lego MindStorm.

Na tych zajęciach dzieci poznają tajemniczo brzmiące instrukcje warunkowe, pętle, zmienne i wiele, wiele innych pojęć programistycznych.

Zajęcia semestralne rozłożone są na 12 spotkań. Obecnie prowadzimy nabór do grupy na semestr drugi.

• czas trwania zajęć – 45 minut
  • grupy liczą maksymalnie 10 uczestników
  • koszt za semestr (4 miesiące) – 360 zł lub 100 zł/miesiąc.

Informacje i zapisy:

e-mail: sekretariat@spie.edu.pl