Fantastyczne, rozwijające zajęcia dodatkowe dla dzieci

Fantastyczne, rozwijające zajęcia dodatkowe dla dzieci

Zapraszamy wszystkie dzieci spoza naszej szkoły na fantastyczne, wszechstronnie rozwijające popołudniowe zajęcia dodatkowe:

Język angielski

Uczymy nowocześnie, z indywidualnym podejściem do dziecka. Aby nauka języków była wspaniałą przygodą wykorzystujemy do tego liczne pomoce multimedialne i interaktywne: tablety, tablice multimedialne, laptopy, kody QR, a także roboty edukacyjne.

Kursy dla dzieci w wieku 5-6 lat – kurs obejmuje 2 semestry po 32 h = 64 h/rok (2×45 min.), koszt: 500 zł/semestr

Kursy dla dzieci w wieku 7-9 lat – kurs obejmuje 2 semestry po 32 h = 64 h/rok (2×45 min.), koszt: 500 zł/semestr

Robotyka

160 zł/mc (750 zł przy opłacie za semestr z góry)

Programowanie to język przyszłości! Zapisz do nas swoje dziecko na zajęcia z robotyki, a zapewnisz mu dobry start w przyszłość! Nasze warsztaty z robotyki poprzez zabawę wprowadzają one dzieci w świat nauk ścisłych, takich jak: matematyka, logika, inżynieria, technologia, programowanie.

Uczestnicy mają do dyspozycji:

  • roboty: Dash i Dot;
  • zestawy klocków Lego;
  • monitory interaktywne,
  • iPady lub iPhony, tablety i smartfony z odpowiednimi aplikacjami.

Sensozabawy

120 zł/mc (500 zł przy opłacie za semestr z góry)

Zajęcia wspierają proces integracji sensorycznej dziecka  oraz wpływają na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej tym lepiej się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy u dziecka.

Na tych zajęciach w twórczej, radosnej atmosferze przesypujemy, przelewamy, nawlekamy i eksperymentujemy na różne sposoby. Słowem: świetnie się bawimy stymulując rozwój dziecka.

Artystyczne

120 zł/mc ((500 zł przy opłacie za semestr z góry)

Uczestnicy poznają różnorodne techniki malarskie i plastyczne, rozwijają zdolności manualne, wyobraźnię i kreatywność. Uczą się również konsekwencji w dążeniu do celu, dają poczucie satysfakcji z własnej twórczości. Zajęcia pozwalają rozwijać inteligencję wizualno-przestrzenną, odkrywają talenty, nowe pasje i umiejętności u dzieci.

Taniec

120 zł/mc (500 zł przy opłacie za semestr z góry)

Taniec to fantastyczny sposób wpływający na rozwój i kształtowanie sprawności ruchowej u dziecka. Kształcenie precyzji ruchów wpływa na doskonalenie ogólnej koordynacji i płynności ruchów. Walory sprawnościowe kształtowane przez taniec to: lekkość, sprężystość, obszerność ruchu, gibkość, płynność, skoczność. Na tych zajęciach, gdy dzieci są rozbawione i radosne, można i należy w znacznym stopniu przyspieszać rozwój procesów poznawczych. Poprzez umuzykalnienie dzieci wyrabia się u nich także tzw. słuch fonematyczny. Nauka języków obcych jest dzięki tej wrażliwości ułatwiona.

 

Grafomotoryka

160 zł/mc (700 zł przy opłacie za semestr z góry)

Celem zajęć jest usprawnienia ręki dziecka, by mogło ono wykonać czynności wymagające precyzyjnych, drobnych ruchów, a przede wszystkim, by było w stanie pisać dostatecznie szybko i czytelnie. W tym celu dobierane są odpowiednie ćwiczenia i techniki usprawniające całą rękę, usprawniające dłoń i palce, graficzne oraz przygotowujące do pisania w liniaturze i kratkach.

Celem ćwiczeń jest:

 • poprawienie sprawności manualnej,
 • rozwijanie motoryki małej i koordynacji wzrokowo-ruchowej
 • korygowanie nieprawidłowych nawyków ruchowych : nieprawidłowego napięciamięśniowego dłoni, nieprawidłowego trzymania przyborów w ręce,
 • usprawnianie umiejętności prawidłowego posługiwania się przyborami piszącymi
 • pomoc dziecku w osiągnięciu gotowości do nauki pisania
 • zapobieganie trudnościom w nauce
 • zajęcia manualne pełnią rolę relaksacyjną i ćwiczącą koncentrację uwagi.

Logopedia

80 zł/h

Zajęcia przeznaczone dla dzieci mających problemy z prawidłową wymową. Zajęcia zawsze poprzedzone są szczegółową diagnozą logopedyczną.

Mają na celu kształtowanie kompetencji komunikacyjnej i językowej. W zależności od indywidualnych potrzeb dziecka, najczęściej zajęcia obejmują: ćwiczenia sprawności aparatu artykulacyjnego i usprawniania go, ćwiczenie i doskonalenie prawidłowej artykulacji zaburzonych głosek, ćwiczenia szeregów głosek w izolacji a następnie w mowie spontanicznej.

Wszystkie zajęcia prowadzą nauczyciele – specjaliści poszczególnych dziedzin o wysokich kwalifikacjach i bogatym doświadczeniu, z doskonałym podejściem do dzieci.

Liczba miejsc ograniczona! Zapisz dziecko już dziś!

Kontakt i zapisy:

tel. 669 167 640

e-mail: sekretariat@spie.edu.pl