Obchodziliśmy Europejski Dzień Języków

Obchodziliśmy Europejski Dzień Języków

 

W naszej szkole uwielbiamy uczyć się języków, bo wiemy, że to okno na świat. Poza tym naszą szkolną rodzinę tworzą uczniowie, pochodzący z różnych krajów.

Podczas obchodów Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole dyskutowaliśmy o tym dlaczego warto jest uczyć się języków obcych. Co więcej, nasi uczniowie, pracując w grupach, stworzyli interaktywne quizy sprawdzające znajomość takich języków jak: włoski, chorwacki oraz niemiecki.

Uczniowie podzielili się swoimi wspomnieniami z zagranicznych wojaży, zaprezentowali przedmioty i pamiątki charakterystyczne dla państw, które odwiedzili oraz uporządkowali obcojęzyczne pozdrowienia i zwroty

Odbyła się też lekcja steamowa na języku angielskim. Przez cały tydzień poznawaliśmy Zjednoczone Królestwo poprzez czytanie, wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz wykonanie pracy plastycznej.