Harry Potter w naszej szkole

Harry Potter w naszej szkole

My i nasi uczniowie uwielbiamy STEAMowe podejście do nauki. Tym razem w szkole rozgościł się STEAM-owy Harry Potter. W klasach 4-6 odbyły się przydziały do dormitoriów, rozmowy o autorce bestsellerowego cyklu , prezentacja wykonana przez Wiktorię (uczennicę kl.VI)-wielkiej fanki Harry’ego Pottera.
Uczniowie wspólnie sporządzali tajemne mikstury, rozwiązywali zaszyfrowane wiadomości i kłódki, które prowadziły ich do kolejnych komnat tajemnic…
Natomiast klasa 1 w ramach STEAM-owego Dnia Otwartego budowała Hogwart i poszczególne dormitoria.

Harry Potter w duchu STEAM przeobraziła kl.2 w komnatę eliksirów . Po tradycyjnym przydziale do dormitoriów uczniowie wspólnie wykonali herby Gryffindoru, Hufflepuff i  Ravenclaw, a następnie mieszali składniki z tajemniczym wywarem, który coraz to zaskakiwał zmianą swojego koloru…W piątek klasa 3 na zajęciach „czarowała” literami i odkrywała tajniki ortografii.